A to v úseku „co by kamenem dohodil“. Důvod? Výstavba mostu, který je součástí plánovaného jižního obchvatu. Účastníkům silničního provozu však bude tento malý úsek tvořit komplikace ne zrovna malé. Zejména co se objížděk týče.

„Řidiči jedoucí z Pelhřimova do Jihlavy musí jet přes tunel a Jiráskovu ulici. Ti co jedou opačným směrem, musí jet stejně. Z Jiráskovy pak tunelem a vyjedou u uzavírky,“ sdělil Deníku Ján Tinka, vedoucí odboru dopravy krajského města.

Poněkud chaoticky působí dopravní značení pro „přespolní“ řidiče, kteří neví kudy přesně jet a mnohdy i před uzavírkou couvají. Ti si také stěžují, že značení je až u samotné uzavírky a ne dříve. „Já jsem se tam prozatím nebyl podívat, ale značení je schválené od odboru dopravy jihlavského Magistrátu. Normám vyhovuje, tak by mělo být přehledné,“ uvedl své vyjádření Vít Veselý, hlavní stavbyvedoucí mostu, ze společnosti Colas.

„Sám jsem jel v sobotu k Pelhřimovu na chatu a značení mi přišlo jasné,“ připojil se Tinka. To, že provoz v této části města funguje, potvrzuje i nulový počet dopravních nehod v této lokalitě.

„Uzavírka je teprve víkend. Prozatím v úseku Jihlavského tunelu a Jiráskovy ulice nemáme registrovanou dopravní nehodu,“ řekla tisková mluvčí Policie ČR v Jihlavě, Jaroslava Slavíková.

Stavební práce prozatím probíhají dle harmonogramu. „Jediné co může termín dokončení ohrozit je dlouhodobý déšť,“ dodal Veselý. Řidiči si musí připravit pevné nervy a situaci do 26. července, kdy je plánované dokončení mostu, vydržet.

Magistrát slibuje lepší časy

„Až bude celý obchvat dokončen, uleví se dopravě v celém městě. Zejména se pak zlepší situace na Znojemské ulici, Jiráskově a Brněnské,“ slibuje Tinka a přibližuje i termín dokončení. „Dle harmonogramu má být vše hotovo příští rok. Ale díky mírné zimě nám stavební firma slíbila zkrácení o půl roku. Vše by tedy mělo být hotovo již letos v zimě. Doufáme, že termín bude dodržen a těšíme se na novou dopravu ve městě,“ zakončil Tinka.