Děti měly možnost osahat si náčiní hasičů nebo potěžkat zbraně policistů. Nechyběl ani motocykl městské policie.

V sanitě si zase mohly změřit tlak a podívat se, jaké vybavení s sebou vozí záchranáři.

Zeptali jsme se dětí:

Líbilo by se vám být policistou?

 

Robin Zvěřina, 14 let, ZŠ Puklice
Když u nás ve škole byli policisté, nejvíc se mi líbily zbraně, které nám přivezli ukázat. Takže kdyby to šlo, tak bych byl u nějaké útočné jednotky. Taky painball, kterej předvedli, nebyl špatnej. Trefil jsem terč do hlavy a pak jsem bohužel minul.

 

 

 

 

 

Pavla Nováková, 13 let, ZŠ Puklice
No, policejní ukázky jsou super. Určitě lepší, než se učit (smích). Prezentace cvičených psů se mi moc líbila. V budoucnu by mě to bavilo cvičit je, ale to je zatím v nedohlednu. Už jsme měli vidět policejní prezentaci minulý týden, ale vyšlo to až teď v pondělí. Určitě se vyplatilo to čekání.


 

 

Lukáš Sommer, 13 let, ZŠ Puklice
Možná, že bych chtěl pomáhat lidem, ale zatím si nejsem jistej. Nejvíc se mi líbilo cvičení psů a zneškodňování pachatelů. Potom byly dobrý ty chvaty, jak nám policisté předváděli. Chtěl bych si to taky někdy zkusit. Ale jaké povolání si vyberu? To ještě nevím.

 

 

 

 

 

Monika Bauerová, 13 let, ZŠ Puklice
Moc se mi líbilo, co nám policisté předváděli. Cvičení psů bylo pěkné. V budoucnosti dělat třeba policistku? Asi ne, protože to není zase tak super. Povolání, které bych chtěla dělat? To zatím opravdu nevím.


 

 

 

Marie Zulhánová, 12 let, ZŠ Puklice
Mně se nejvíc líbilo střílení s paintballovou pistolí. Bylo to pro mě něco nového. Dělat tuhle práci určitě nechci. Tento obor mě nezajímá. Chtěla bych dělat módní návrhářku. Ale při prezentaci se mi líbilo skoro všechno, policejní auto, hasičské taky a nejvíc sanitka.