Ta před pár měsíci z krajského města zmizela, aby teď opět svou prodejnu otevřela.

Zákazníci, kteří v pondělí přišli naposled nakoupit do některého ze supermarketů Delvita v pozdějších hodinách, nejlépe krátce před zavírací dobou, narazili na nevídanou možnost. Čerstvé potraviny jako ovoce, zelenina, lahůdky, pečivo, mléko a další bylo nabízeno s neuvěřitelnými slevami, které v mnoha případech dosahovaly sto procent.

„Skutečně, kdo v pondělí dorazil těsně před zavírací dobou do některého ze supermarketů Delvita, mohl si odnést některé čerstvé potraviny zcela zdarma. Protože obchody budou kvůli převodu do sítě Billa šest dní zavřené, musely se zbavit zboží, které by po tu dobu na skladě nevydrželo,“ říká Petr Uchytil, tiskový mluvčí obchodní sítě Delvita.

Nestandardní slevy na čerstvé zboží Delvita nijak předem neavizovala. „Důvod byl jasný, chtěli jsme zabránit nájezdům lidí, kteří by na prodejny
dorazili jen kvůli slevám, a naopak chtěli odměnit věrné zákazníky, kteří v Delvitě nakupují pravidelně,“ dodává Uchytil. Podle jeho slov si zákazníci odnesli většinu čerstvého zboží.

Market bude uzavřen do konce týdne. Poté se jeho brány znovu otevřou, tentokráte už pod hlavičkou obchodů Billa.