Program:


9:00 hod. Slavnostní zahájení sportovního Dne otevřených dveří za účasti mladých sportovců (dvůr sídla kraje Vysočina Jihlava, „U hodin“, mladí sportovci zažehnou v přítomnosti hejtmana symbolický oheň sportovního dne, hejtman předá zástupcům krajské výpravy na Dětské hry krajské vlajky)

9:15 hod. Hazardní hra v kostky v rámci veřejné sbírky ve prospěch denního stacionáře Petrklíč, Ledeč nad Sázavou

9:45, 10:45, 12:10 hod. Aktivní sportovní hodina pro náctileté – hodiny pro dívky a ženy vede Robert Mrkvička, trenér mistrovského družstva aerobicu Fanatic Havlíčkův Brod se svými svěřenkyněmi, hodiny pro chlapce a muže vede fotbalový trenér mládeže FC Vysočina Jihlava Lumír Fikes se svými svěřenci

10:00 hod. Zahájení šachových exhibičních turnajů v hvězdném obsazení za přítomnosti mistryně Evy Kulované

13:00, 14:00 hod. Čas pro aktivní odpočinek starších a pokročilých v režii klientů Domova pro seniory Velké Meziříčí a Domova důchodců Obšov. Onšovští klienti jsou připraveni v rámci svých aktivit na ortopedu pokořit 30. 5. 2007 v sídle kraje Vysočina Severní pól (dojedou potřebný počet kilometrů).

13:15, 14:15, 15:15 hod.
Sportovní a hudební exhibice pro širokou sportovní i nesportovní veřejnost
– ZUŠ Jihlava pod vedením Karla Kašpara, aerobic, fotbal, břišní tance, judo, HOTCH-POTCH. 15:15 hod. bude porcován velký sportovní dort, tak aby veřejnost doplnila kalorie

Po celý den bude připraveno pro veřejnost bezplatně občerstvení, tradiční a netradiční sporty, zdravotní cvičení na míčích, od 11:00-15:00 hod. trenažér surfu.

Den otevřených dveří sídla kraje Vysočina má ukázat veřejnosti, že kraje a krajské úřady jsou moderními institucemi, které usilují o co největší vstřícnost a otevřenost vůči občanům.

Po šesti letech své novodobé historie se staly plnohodnotným pilířem zastupitelské demokracie postavené na co největším podílu veřejnosti při rozhodovacích procesech.

Zdroj: tisková zpráva kraje Vysočina