Slávek Horálek, 7 let, žák ZŠ, Dačice

Den dětí slavíme každý rok. Většinou dostanu nějaké hezké dárky od maminky a tatínka. Letos možná pojedeme někam na výlet, když bude hezky. Ve škole je to na den dětí nejlepší, protože nás nikdo nezkouší, zničeho nepíšeme a nemusíme se učit. Každý rok chodíme do kina, nebo do divadla.

 

Petr Jiránek, 6 let, žák mateřské školy, Jihlava

Doma to slavíme všichni. Rodiče mi určitě přichystají nějaký malý dárek. Už se na něj těším. Co jsem dostal loni, si už nepamatuji. Teď zrovna jsem nemocný, ale možná mi maminka dovolí jít na zmrzlinu, když je den dětí. Nejvíc se těším, až půjdeme na náměstí. Bude tam totiž skákací hrad, který mám nejraději.

Mária Mesznárová, 15 let, žákyně ZŠ, Jihlava

I když je mi už patnáct, den dětí slavím. Jak doma srodiči, tak jako pořadatelka. Chodím do deváté třídy a sostatními spolužáky pomáhám pořádat sportovní akce a soutěže pro mladší děti. Myslím si, že den dětí by mohl slavit každý člověk bez ohledu na věk. Všichni jsme přece něčí děti. Dárky si ale doma nedáváme. Všichni si místo toho zajdeme do cukrárny a těšíme se ze společných chvil. Tento svátek by se měl určitě zachovat. Já ho mám docela ráda.

Dominika Bernardová, 10 let, žákyně ZŠ, Dobronín

Den dětí ani moc neslavím. Vlastně nevím, jak to letos bude. Možná mě mamka chce něčím překvapit. Třeba malým dárkem, i když na tom vážně netrvám. Rozhodně si myslím, že není potřeba dávat vtento den veliké, drahé dary. Zmrzlinu jsem dostala už dnes, takže mám den dětí tak trochu dopředu. Zítra si možná dojdeme do cukrárny na něco sladkého. Tento svátek je fajn pro mladší děti, ty se na to těší dlouho dopředu. My už nikam nechodíme ani se školou. Budeme se normálně učit.

 

Adam Sedlák, 9 let, žák ZŠ, Jihlava

Den dětí slavím. Na ten letošní se těším hodně, protože jsem si dárek vybral sám. Mamka si nechala poradit a koupila mi míček. Už dlouho jsem ho chtěl. Ve škole se budeme učit jen chvilku a pak jdeme na Skalku. Budou tam nějaké soutěže a budeme hrát hry. Srodiči půjdeme do cukrárny na pohár a večer se podívat na film Auta, který se bude promítat na náměstí. Mám den dětí rád a pokaždé se těším.