„Ubytovat se v Domečku mohou nejen turisté, ale například i cyklisti, kteří na místě kromě pěti standardně vybavených pokojů najdou také zamykatelné prostory pro jízdní kola,“ uvedl Jaroslav Svoboda, předseda sportovního klubu Telč, který má zrekonstruovaný objekt v areálu zimního stadionu v užívání. „Díky novému zázemí by jich do Telče mohlo zamířit více, než tomu bylo doposud,“ doplnil starosta Roman Fabeš.

Ubytovna je otevřená teprve od začátku tohoto týdne, ale i přesto už někteří lidé zájem o využití objektu projevili. „Zatím evidujeme asi čtyři až pět přihlášek. Na to, že jsme na začátku, je to dobré,“ míní Svoboda. „Hlavní nápor očekáváme, až se o objektu dozví víc lidí,“ dodal.

Aby měli návštěvníci komfort co největší, připravili pro ně provozovatelé pokoje různě veliké se sprchou a hygienickým zařízením. „Nabízíme dva třílůžkové pokoje, dva čtyřlůžkové a jeden dvoulůžkový. Kromě toho je na místě také v každém podlaží plně vybavená kuchyňka, u vstupu přístup na internet a v přízemí společenská místnost s krbem,“ vyjmenoval předseda klubu. „Kdo by se chtěl pokochat výhledem, má možnost navštívit ještě terasu s posezením,“ doplnil.

Nové sociální zařízení a sprchy mohou využít také lidé, kteří na místo přijedou stanovat. V těsné blízkosti areálu jsou i sportoviště.

„Cena za nocleh je v Domečku srovnatelná s místními penziony,“ uvedla místostarostka Hana Müllerová. „V sezóně stojí ubytování osoby na jeden den 350 korun. Za dva a více dní lidé zaplatí 300 korun. Mimo sezónu je cena za jednodenní nocleh stejná, jako v sezóně a ubytování na dva a více dní stojí 250 korun,“ dodal Svoboda.

„Myslím si, že lidé do ubytovny přijdou. Je to dobré nejen pro cyklisty,“ míní Jiří Vlach, který do Telče na kole vyráží z krajského města minimálně třikrát do roka.

Náklady na rekonstrukci dosáhly výše necelých devíti milionů korun. „Součástí je kromě samotné budovy také oprava několika kilometrů cyklotras,“ upřesnil Fabeš. Osmi miliony se na akci podílel kraj a Evropská unie v rámci dotace.