Nyní, několik let poté, se Delvita stahuje z českého trhu a své prodejny prodala, právě Bille. Ta se vrací do stejné lokality, ve které byla neúspěšná. Nyní však již bez hlavního konkurenta.

„Jednalo se o čistě obchodní rozhodnutí, které bylo tehdy opodstatněné. Za minulostí se neohlížíme,“ sdělil Deníku mediální zástupce společnosti Billa, Michal Donath.

Její vchodové dveře se poprvé návštěvníkům otevřely v pondělí, 4. června. Zaměstnanci dnes již zaniklých prodejen se, ale o své pracovní pozice obávat nemusí. Donath upozornil, že součástí dohody o převzetí supermarketů Delvity v České republice, bylo i ujednání o převzetí kompletního stavu zaměstnanců včetně managementu až po úroveň všech prodejen.

Až do konce roku 2008 bude ve všech prodejnách probíhat změna tváře supermarketů. „Přednost budou mít prodejny v Praze a ve městech, kde dosud Billa nebyla zastoupena. Jihlava je jedním z nich,“ podotkl Donath.

Společnost se navíc do krajského města vrací s velkými ambicemi a má velká očekávání. „Dnes je jiná doba, určitě budeme stejně úspěšní jako všude jinde. A navíc aspirujeme na pozici jedničky na českém trhu supermarketů,“ zakončil Donath.