Od soboty probíhá poslední fáze rekonstrukce dálničního přivaděče, která je rozdělená do čtyř etap. Oprava, která je obsažena v první etapě, potrvá do 21. června.

Omezení postihne řidiče, kteří směřují na Havlíčkův Brod nebo na dálnici.

Rekonstrukce, jejíž cena se vyšplhala na 90 miliónů má být dokončena koncem července. „Poté bude rekonstrukce celého přivaděče, která probíhá již dlouho, kompletně hotová,“ sdělila Marie Tesařová, vedoucí z Ředitelství silnic a dálnic v Jihlavě.

V první fázi projde opravou levý jízdní pruh a ve směru z Jihlavy do Havlíčkova Brodu bude doprava vedena v pravém jízdním pruhu. „V této etapě rekonstrukce bude omezení od čerpací stanice po nájezdovou rampu v ulici Romana Havelky,“ uvedla Deníku Iveta Hájková, referentka krajského úřadu pro oddělení dopravy.

 

Další uzavírka silnice je na výpadovce ve směru na Pelhřimov, která je neprůjezdná z důvodu výstavby mostu na budoucím jižním obchvatu. Řidiči tak musí jezdit po 3,3 kilometrů dlouhé objížďce, která vede Jihlavským tunelem na Jiráskovu ulici.

Stejná trasa platí i pro řidiče, kteří krajské město v tomto směru opouští. Pokud bude stavba mostu probíhat podle harmonogramu, bude uzavírka platit do posledních červencových dnů. Jediné, co může stavbu ohrozit je nepřízeň počasí.

Bouřka, která nedávno postihla Jihlavu, však práce nijak neoddálila. „V této části tolik nepršelo. Výstavbu to žádným způsobem neohrozilo a vše pokračuje podle plánu,“ řekl Deníku Vít Weselý, stavbyvedoucí mostu ze společnosti Colas.