Stavba by měla vyjít na více než sto miliónů korun. K financování chce použít zdroje z evropských fondů.

Komunikace by měla propojit silnici u místní části Jihlavy – Heroltic s průmyslovou zónou. Snížil by se tak provoz na ulici Polenská, kdy řidiči jedoucí z Polné právě do průmyslové zóny musí jet do obytné zástavby města a vracet se přes Bedřichov právě do průmyslého parku.

„Jedná se o výstavbu zcela nové komunikace. S městem Jihlava jsme se dohodli na přípravě tohoto projektu,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a lesního hospodářství Václav Kodet. Chystanou stavbu však provází problémy. V současné době totiž váznou výkupy pozemků, které kraj pro silnici potřebuje.

„Vztahy jsou složité. Jsme na začátku. Majetkoprávní vztahy máme zmapované. Jejich vypořádání se ale nejeví jednoduše,“ konstatoval Kodet. Trasa, kterou má silnice vést, je pevně stanovena. Pro vyřešení majetkového vypořádání má krajský úřad připraveno hned několik variant řešení.

„Nepřekvapilo by nás, kdyby u některých sporných majetků muselo dojít k vyvlastnění,“ podotkl náměstek. Na samotnou výstavbu nové spojnice chce kraj využít evropské peníze. Nová silnice by podle předpokladů mohla sloužit do roku 2013.