A nejen ta! Problém budou mít řidiči i s výjezdem z krajského města ve směru na Brno.

Od pondělí ohlásil magistrátní odbor dopravy uzavření frekventované Brněnské ulice v úseku od křižovatky u hypermarketu Tescu po křižovatku s Kosovskou ulicí.

Důvodem uzavírky je zejména oprava vozovky a úpravy kanálových vpustí.

Objížďka povede ve směru od Brna a Velkého Beranova po Okružní ulici přes sídliště Březinky a dále Havlíčkovou, Fritzovou a Jiráskovou ulicí. Ve směru od Jihlavy na Beranov a Brno pak přes okrajovou část Jihlavy, Kosov.

Třetí objízdná trasa, která bude sloužit například lidem v části ulice Na Kopci, zatím není průjezdná. Deník to ověřil na místě.

„Slepá část komunikace, přilehlá k areálu ICOM stavební, bude zprůjezdněna ve směru ze sídliště od supermarketu Lidl. Zábrany, které tam nyní jsou, pracovníci Služeb města Jihlavy odstraní,“ ujistil Hynek Schimmer z magistrátního odboru dopravy.

Uzavírka je naplánována od 18. června do 30. července. Veřejná linková a městská hromadná doprava povede staveništěm.

Zoo přístupné po starém mostě

Problematičtější bude i cesta do zoo. „Řidiči dojedou na parkoviště přes starý Brněnský most (musí tedy přes dolní Masarykovo náměstí – pozn. redakce). Z parkoviště zpět na Brněnskou se pak dostanou před výjezd u psychiatrické léčebny. Odbočování tam bude povoleno jen vpravo ve směru do centra města,“ popsal Hynek Schimmer.

„Přesměrovaná doprava přes centrum a úzký starý Brněnský most asi nebude to nejlepší pro 20 autobusů denně,“ uvažoval technik zoologické zahrady Jan Bruna.

Uzavírka se dotkne i sídliště Březinky a podnikatelů. Překvapené byly včera obsluhy čerpacích stanic i autosalonu. „Nemám z toho radost. Jak vyprodám zásoby, když mě odříznou,“ vyjádřila se nájemkyně jedné z pump Jitka Střechová.