Mimojihlavští návštěvníci si nedávno na ČOI stěžovali, že domácí koupí permanentky na rok pro děti a dospělé za výhodné ceny, kdežto oni musí platit plné vstupné, byť do Jihlavy jezdí často i s rodinou.

„Případ šetříme s podezřením na diskriminaci mimojihlavských občanů ve věci dražších vstupenek do zoo. S jakým závěrem kauzu uzavřeme, nemohu zatím sdělit. Věc uzavřeme nejdéle do tří týdnů,“ upřesnil ve středu pro Deník zástupce ředitele inspektorátu Karel Havlíček.

„Jezdíme do Jihlavy s rodinou často a děti se do zoologické zahrady velmi těší. Permanentku bychom si rádi koupili za výhodnou cenu, ale nebylo nám dopřáno,“ postěžoval si otec rodiny Jiří Procházka z Třebíče.

Nepředpokládali zájem přespolních

Jako reakci na šetření ČOI zavedla zoologická zahrada v těchto dnech stejné ceny i pro mimojihlavské návštěvníky.

„Chtěli jsme něco udělat pro domácí návštěvníky, vycházelo to z logiky, že právě oni budou využívat v nejvyšší míře permanentky. U lidí z jiných měst jsme víceméně ani nepředpokládali, že by měli zájem,“ poznamenala mluvčí zahrady Katka Kosová.

Permanentka pro dítě z Jihlavy přišla podle mluvčí zoo na 150 korun ročně, pro jednoho z rodičů stála 250 korun. Obě k neomezenému počtu vstupů. Jedna návštěva čtyřčlenné rodiny dnes vyjde s běžným vstupným na 210 korun.

Dále zoo nabízí roční rodinnou permanentku v ceně 550 korun pro rodinu s obvyklým počtem dětí, která platí stále. „K tomu nabízíme různé slevy a třeba firemní permanentky,“ doplnila mluvčí.