Místo kýženého protažení se ale budou zatím muset spokojit alespoň s jednou autobusovou zastávkou navíc. Městys sice o prodloužení MHD usiluje už pět let, ale zatím marně.

„Už dlouho se tu o prodloužení mluví. Ti, co jezdí do Jihlavy, by to určitě uvítali,“ řekla Marie Jelínková. Za pravdu jí dala i další obyvatelka Luk. „MHD by bylo určitě potřeba, ale nevím, jestli k jeho prodloužení někdy dojde,“ myslí si Kateřina Janšová.

Skeptický je i místostarosta Zdeněk Janovský. „Zavedení městské hromadné dopravy až k nám je ve fázi jednání,“ uvedl. „Určitě bychom o ní stáli. Hlavně by se zkvalitnila doprava a spoje by jezdily častěji,“ míní.

Podle něho ale není zatím prodloužení dopravy v dohledné době reálné. To potvrdil i zástupce ředitele Dopravního podniku města Jihlavy Jaroslav Šetek. „O ničem takovém v současné době nejednáme. Zabývali jsme se tím asi před rokem, nebo před dvěma, ale nedohodli jsme se, protože jsme od krajského úřadu nedostali licenci,“ řekl.

Podle vyjádření kraje je dopravní obslužnost v Lukách a okolí zajištěná dostatečně a žádný další dopravce není potřeba.

Jako alespoň malou satisfakci nabízí vedení městyse občanům alespoň novou autobusovou zastávku. Té by se Lučtí měli dočkat už letos. Jediné, na co úřad čeká je, až se vybudují rozestavěné domy a byty v Jeclovské ulici. „V blízkosti je i Dům s pečovatelskou službou, takže to nebudou mít starší občané k autobusové zastávce tak daleko,“ vidí hlavní výhodu Janovský.