Golfové hřiště by přilákalo bohaté hosty a městu by dodalo lesk. Ekonomika by dostala posilu, podnikatelé zákazníky a uchazeči o zaměstnání nová pracovní místa,“ uvedla mluvčí radnice Alena Veliká.

Město jedná s utajeným investorem, ochotným okamžitě složit miliony korun na výstavbu golfového hřiště. Problém je v tom, že Pozemkový fond ČR (PF) odmítá vydat bezúplatným převodem parcely. Město se o pozemky soudí a strany mají za sebou sérii soudních jednání.

Podle mluvčího Pozemkového fondu ČR Michala Bureše soud nemůže nikdy situaci rozhodnout ve prospěch Třeště, neboť uvedené parcely nesplňují podmínky bezúplatného převodu. „Spor o pozemky na golfové hřiště už je trochu folklór. Podle zákona může pozemkový fond převést pouze pozemky na stavbu veřejně prospěšné stavby nebo na bytovou výstavbu. Z toho jasně plyne, že golfové hřiště takovou stavbou není,“ upřesnil mluvčí fondu. Potvrdil, že kdyby soud rozhodl o vydání, Třešť by pozemky okamžitě získala.

„Rozhodne-li soud, že Třešť má pravdu, okamžitě pozemky uvolníme. Není to jen věc Třeště, stejný výklad a postup dodržujeme v celé republice,“ doplnil Bureš. Podle něj je možné tyto konkrétní pozemky získat jen za peníze.

Pozemkový fond trvá na svém názoru a nedá se předpokládat, že by jej změnil.

„Pro nás je golfové hřiště lákavá vize. Už zvažujeme i variantu koupě, ale nejdřív si musíme ujasnit kupní cenu. Jedná se o osmdesát hektarů pozemků a to je už v předběžném odhadu hodně peněz,“ vysvětlil postup starosta Vladislav Nechvátal. Pozemky leží v zachovalých přírodních parcelách nad zámeckým parkem ve směru k přírodní rezervaci Špičák. Potenciální investor má údajně zájem postavit devatenáctijamkové hřiště.

Jedna jamka údajně přijde majitele nového hřiště se všemi vydáními na jeden milion korun.