Prodejci se už dnes mají přesunout za Snahu do Mrštíkovy ulici.

Nápadu přemístit tržnici do jiného místa trhovci nejsou nakloněni. „Myslím si, že nové místo není zrovna moc šťastně zvolené,“ uvedla zahrádkářka Milada Brisudová. „Bude to určitě horší na prodej. Uvidíme, jak si lidé zvyknou,“ přidal se trhovec Štefan Kyzek.

Prodejních míst bude dvanáct

„Nově vyčleněné prostory jsou poměrně zastrčené, mimo větší výskyt lidí, a navíc i malé. Zelináři zaberou celou tržnici a pro květiny tam nezbude už žádné místo. A to nám sdělili až v době, kdy byly rostliny už dávno zasázené,“ doplnila Milada Brisudová.

„Až se trh rozjede a provoz se vyhodnotí, tak bychom byli schopni pozemky rozšířit. Uvidíme, jaká bude skutečná potřeba trhovců,“ vzkázal náměstek primátora Radek Vovsík. Zřízení trhu ubralo za Snahou parkovací místa pro veřejnost.

Nová tržnice poskytne dvanáct prodejních míst. Stavební úpravy včetně oplocení a vyčištění areálu provedl provozovatel, Služby města Jihlavy.

„Přednost nebudou mít oděvy, ale sortiment ovoce, zelenina, potraviny, květiny a řemeslné výrobky,“ doplnil Radek Vovsík.

Na tržnici bude mimo jiné zakázáno prodávat lihoviny, tabákové výrobky a pyrotechniku. Trh bude v provozu v pracovní dny od 6 do 17, v sobotu od 6 do 12 hodin.