„Jsem domluvená, že nám pán pošle rostliny nové, pokud se ty, co mám v ruce, do měsíce nevzpamatují,“ dodala žena z Jihlavy.

Zrovna ona nemůže být ze systému třídění a přepravy zásilek přes uzel v Brně nadšená.

Stejně tak na rozpacích je také Eliška Jelínková z Pardubic. Často posílá dopisy manželovi do Jihlavy.

„První jsem minulý týden poslala v pondělí, druhý v úterý a třetí ve středu. Všechny tři pak dostal naráz ve čtvrtek,“ svěřila se Eliška Jelínková Deníku. Před zavedením změn manžel dostával dopisy pravidelně druhý den po podání.

„Standardně u takzvaného obyčejného psaní není doba dodání garantována. Přesto Pošta většinu zásilek dodává zhruba do dvou dnů. Dle regionu. Proto v tomto případě nedošlo k žádnému pochybení. Je možné, že uvedené zásilky zřejmě zůstaly z nějakého důvodu někde v přepravě či na poště,“ reagovala mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Ivě Pražákové z Rančířova na druhou stranu dorazil dopis z Havířova do Jihlavy přes víkend. Odešel v pátek 28. června a doručenka ve schránce byla už v pondělí 2. července.

I Pavel Šulista byl s doručením zásilky z Prahy do druhého dne spokojen. Na rozdíl od zklamané Pavly Policarové měl štěstí.

Poštovní uzel v Brně v řeči čísel

Denně (v průměru) zpracuje centrum České pošty v Brně kolem 715 tisíc zásilek, z toho je asi 38 tisíc balíků. Dle kvalifikovaného odhadu teď chodí v režimu D+1 (do druhého dne) 23 600 listovních zásilek a 210 kusů balíků denně.