Ministerstvo obrany možná již zná řešení. „Komise pro nakládání s nepotřebným majetkem doporučila realizovat bezúplatný převod kasáren do majetku obce Rančířov,“ prozradil Jan Pejšek z tiskové a informační služby resortu.

Areál je podle něj vyřazený z užívání a nepočítá se s jeho budoucím vojenským využitím. Jen ostraha stojí ministerstvo ročně 700 tisíc korun.

„Kloudně zatím nevíme, kolik nám toho armáda vrátí. Zatím nemáme definitivně jasno, jak areál využijeme. Některé objekty jsou zdevastované a rozkradené,“ podotkl místostarosta Rančířova Jaroslav Pech.

V areálu řádili například vykradači kovů, rozebrali třeba velkou část oplocení.

Areál po vojácích je vhodný na sklad

„Hlídáme areál, ve kterém podnikají firmy,“ řekl na bráně se závorou zaměstnanec bezpečnostní agentury Vítězslav Pudil. Celkově lze firem napočítat šest.

Objekt skýtá možnosti pro skladování výrobků, například piva. Dále jsou tam garáže pro autobusy dopravní firmy.

„O bezúplatný převod kasáren před časem požádaly město Jihlava i obec Rančířov. Současně byly podány i individuální žádosti od soukromých subjektů na odkoupení některých částí areálu,“ doplnil zástupce ministerstva obrany Jan Pejšek.

Většina pozemků v areálu se nachází na katastrálním území Rančířova. „Měla by tam být klidová zóna. Něco jako lesopark,“ uvažuje zastupitelka Rančířova Zdeňka Škarková. „Autodrom Jihlava Ring, to je absolutně padlá myšlenka,“ dodala.

Deník tuto kauzu i nadále sleduje!

Zničená kasárna vjihlavském Pístově, kdo za to může? Padnou trestní oznámení? Čtěte ve středečním Deníku!