Kdo se rozhodne pro chování takového neobvyklého domácího mazlíčka, zjistí i řadu zajímavostí.

„Krokodýli patří mezi nejdokonalejší tvory na Zemi. Jsou třeba schopni vytvořit si vlastní srdeční bajpás. Dokáží také přežít až rok bez potravy,“ vypráví nadšeně Stanislav Krejčí, který chová krokodýla už čtyři roky.

„Když jsem si ho přivezl, měřil osmnáct centimetrů. Teď je dlouhý něco málo přes metr,“ pokračuje chovatel. Krokodýli v přírodě dorůstají až tří metrů. V zajetí jsou ale většinou menší. Záleží to na prostředí, kde žijí. „Počítám, že tenhle poporoste ještě asi tak o čtyřicet centimetrů. Může se dožít až sedmdesáti let,“ přibližuje chovatel.

Ten, kdo upřednostňuje chlupaté mazlíčky obývající pohovku, by se s krokodýlem nejspíš nespokojil. „Opravdu to není klasický domácí mazlíček. Celý den vegetuje v teráriu. Jednou za čtrnáct dní ho nakrmím a pak dlouho v klidu tráví,“ tvrdí Krejčí.

Krokodýlí jídelníček se u Krejčích skládá především z holubů. Ty mu majitel chová na zahradě za domem. „Aby měl pestřejší jídelníček, dostává také králíka nebo jiné maso, co zbude v kuchyni,“ dodává.

„Hodně lidí z vesnice ani neví, že mám doma krokodýla. Bát se ho nemusí. Nehrozí, že by někam utekl,“ usmívá se chovatel Krejčí.