Další bezúročnou půjčku odsouhlasilo vedení Polné pro základní uměleckou školu. Té peníze poskytne společnost s ručením omezeným Renot.

Do finančních problémů se Polná dostala poté, co začala uskutečňovat několik významných a finančně náročných akcí najednou. Nemalé peníze vynaložila například do přípravy sítí pro výstavbu 27 rodinných domů za necelých 12 milionů korun v lokalitě Palackého sever, nebo na obnovu památek. S dalším úbytkem peněz se muselo město vypořádat také kvůli rozhodnutí vlády o krácení daňových příjmů.

„Peníze, které jsme chtěli čerpat z grantů dostaneme až během roku. Proto jsme se k tomuto kroku uchýlili,“ připustil místostarosta Jaroslav Sobotka. „Úvěr od spořitelny ještě nemáme, momentálně si ho teprve vyřizujeme. Mohli bychom ho dostat tak do měsíce. Budeme ho splácet budoucími příjmy města,“ doplnil.

Prodej parcel ale nejde tak, jak vedení města předpokládalo. Ač jsou parcely k mání už několik měsíců, není jich prodaná ani polovina.

„Momentálně je v lokalitě Palackého sever volných ještě sedmnáct parcel připravených k výstavbě rodinných domů,“ řekl místostarosta Sobotka.
Aby šel prodej rychleji, požádala Polná o pomoc jihlavskou realitní kancelář J. realita.

Zkouší lákat na cenu pozemků

„Zatím se nám povedlo prodat jednu parcelu. Lidé se ale neustále ptají,“ přiznal jednatel realitní kanceláře Jaroslav Krátký. „Cena se mi zdá přijatelná vzhledem k dostupnosti města a blízkosti Jihlavy. V krajském městě lidé zaplatí kolem 1900 za metr čtverečný a často se do práce dostávají složitěji, než z Polné,“ dodal.

„To je sice pravda, ale stejně bych v Polné za tu cenu nebydlel,“ řekl na dotaz Deníku jiří Klobouček, který v krajském městě žije už patnáct let.