Úrazů přibývá. „Kromě těch klasických jsme zaznamenali například uštknutí hadem u tříletého chlapečka v Řecku, který s maminkou strávil noc v nemocnici. Dále pak pokousání psem u osmnáctileté dívky v Rumunsku či úrazy dvou mladíků po napadení neznámými útočníky v rakouských Alpách. Naštěstí všechny mají šťastný konec,“ prozradila Dagmar Koutská z odboru komunikace České pojišťovny.

„Pokud jde o nejčastější onemocnění, již tradičně to jsou zažívací potíže či alergie. Z úrazů se do statistik letos zatím více než v jiných letech zapsaly nejrůznější zlomeniny,“ doplnila.

V loňském roce nahlásili klienti České pojišťovny za červen až srpen 3364 pojistných událostí ze zahraniční dovolené.

Opomenutí vyřízení cestovního pojištění může cestovatelům znepříjemnit pobyt v teplých krajích. Hlavně těm, kteří vyráží do zahraničí na „vlastní pěst“.

Situaci nepodcenila a před svým odjezdem si pojištění vyřídila Pavlína Petrová z Jihlavy, která se o víkendu vrátila z dovolené. „Pojistila jsem se pro případ, kdyby se mi něco stalo. Výdaje by pak nebyly tak velké, jako kdybych pojištění neměla,“ řekla Deníku.

Běžné cestovní pojištění kryje nezbytné náklady na ošetření při úrazu nebo nenadálém onemocnění, náklady na léky, přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení a převoz do místa trvalého bydliště.

Cestovatelé, kteří využívají služeb cestovních kanceláří, mají ve většině případů pojištění zahrnuto v ceně zájezdu.

„U našich zájezdů je pojištění již v ceně. Klientům tak ubude práce s dalším běháním,“ sdělila Dana Čechová z cestovní kanceláře Topdovolená v Třebíči.

Pojišťovny tak zaznamenávají v letních měsících velký nápor klientů. „O prázdninách evidujeme zhruba trojnásobný nárůst počtu sjednaných cestovních pojištění oproti jiným měsícům,“ řekla Koutská.