Proti se nestaví ani Magistrát města Jihlavy, ani Krajský úřad kraje Vysočina. Městys podle starosty Viktora Wölfla šance využije a pro prodloužení jihlavské MHD do Luk nad Jihlavou udělá maximum.

Vedení Luk se nejdříve musí domluvit s Dopravním podnikem města Jihlavy (DPmJ) na spolupráci. Posléze musí magistrát standardním způsobem projednat změnu licence a požádat o stanovisko k této změně krajský úřad.

Obě instituce se ale podle informací Deníku vyjádřily kladně a prodloužení MHD do Luk se nebrání.

„Luka mají jistě šanci na zřízení linky MHD. Spuštění linek je ale spíše záležitostí zákazníka, v tomto případě městyse a dopravce,“ uvedl mluvčí magistrátu Radek Tulis.

„Odbor dopravy magistrátu jako takový v konečném důsledku jenom povoluje zastávky nově vzniklých linek,“ dodal Tulis. Kladně se k prodloužení MHD do Luk k překvapení starosty Viktora Wölfla postavil také kraj.

Pokud Luka zájem o MHD projeví, budeme jedině rádi. Případným jednáním se určitě nebráníme.
Josef Vilím, ředitel DPmJ


„V zásadě nemáme nic proti dalším linkám autobusové dopravy do Luk, pokud v časových pásmech nekopírují linkovou dopravu zařazenou do základní dopravní obslužnosti, finančně podporovanou krajem,“ připustila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

 

Stanovisko úředníků starostu Luk nad Jihlavou potěšilo. „S dopravním podnikem se dohodneme a na magistrátu o MHD zažádáme,“ uvedl.

Případná spolupráce potěšila také ředitele DPmJ Josefa Vilíma. „Pokud Luka zájem o MHD projeví, budeme jedině rádi. Případným jednáním se určitě nebráníme,“ řekl Vilím.

Autobusy mají vyplnit mezery

Podle dřívějších dohod bude záměrem jak městyse, tak DPmJ vyplnit mezery v dopravě hlavně o víkendech a ve večerních hodinách. „Na stejném principu jsme teď začali jezdit také do Štoků,“ doplnil Vilím.

A co na situaci říkají lidé? „Byl by to určitě přínos. Často jezdím do Luk s dcerou na koupaliště, a kdyby MHD do Luk jezdila, měly bychom více možností, jak se tam dostat,“ míní Jitka Kohoutková z krajského města. „Pomohlo by to také cestovnímu ruchu,“ doplnil starosta Wölfl.