Její vedení však nastavilo podmínky, které mnohým připadají přísné.

Jedná se o kopii oprávnění k činnosti, prověrku Národního bezpečnostního ústavu (NBÚ), certifikát o splnění norem ISO 9001, členství v Komoře podniků komerční bezpečnosti (KPKB) a Asociaci soukromých bezpečnostních služeb (ASBS).

„Co to je za podmínky? Na Vysočině má prověrky NBÚ a členství v ASBS jenom Patrol. Že by další výběrové řízení, kde je o vítězi rozhodnuto? Je mi z toho zle,“ poslal mailem jeden z fanoušků do redakce Jihlavského deníku.

„My o tomto výběrovém řízení nevíme a nepřihlásili jsme se,“ řekla překvapeně pracovnice Patrolu.

Podle slov Jany Kameníkové z ASBS přináší členství v asociaci několik výhod. „Členové od nás získávají certifikaci, která zaručuje kvalitu. V očích veřejnosti jsou pak firmy lépe vnímány,“ řekla.

„Zjišťovali jsme, co bude a nebude potřeba. Chceme kvalitní služby. Je úplně jedno v jaké komoře bezpečnostní agentura bude. Pro nás je důležité, že bude seriózní,“ argumentuje generální manažer Dukly Jan Zachrla. Ten dále dodal, že do konkursu se ještě nepřihlásila žádná firma, ale dvě již projevily zájem. Jedná se o jihlavský Dalis a pražskou CBS.

Nesplňují některé podmínky

Jednatel Dalisu Dalibor Štěpán však ví, že společnost podmínky nesplňuje a má k nim výhrady. Právě tato firma dlouhá léta pořadatelské služby pro nejslavnější klub v historii zajišťovala.

„Zatím jsem se nepřihlásil, ale uvažuji o tom, Dukla mě oslovila. Ale podle mého názoru se nejedná o výběrové podmínky. V ASBS sice nejsme, ale jsme členy Českého klubu soukromých a detektivních služeb. Prověrku NBÚ na pořadatelskou službu nemám. Nevidím důvod, proč bych si ji měl nechat provést,“ rozčiluje se Štěpán.

„A ISO? Nedávno mě někdo navštívil a nabídl mi, že za 200 tisíc korun mi certifikát obstará. To je nehorázné. V Česku podle mě ISO neodráží kvalitu bezpečnostních služeb. Jak by taky mohlo, když si to každý může koupit načerno. Nevidím v tom smysl. S těmito podmínkami do toho nejdu,“ zakončuje jednatel Dalisu.

Podle slov náměstka primátora Josefe Kodeta bude finální výběr společnosti provádět dozorčí rada.