Každoročním účastníkem je také hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, který tak jako každý z účastníků podpoří výzkum rakoviny v ČR. V Telči startuje cca 200 běžců od malých dětí až po důchodce, ale i turisté ze zahraničí.

V letošním roce se BTF aktivně zúčastní i velvyslanec Kanady v ČR J.E. pan Michael A. Calcott. který se následně sejde se starostou Romanem Fabešem a hejtmanem Milošem Vystrčilem na společném obědě.

Trať je dlouhá 2 500 m s hromadným startem z náměstí Zachariáše z Hradce v 10.00 hod. Běží se po Belpské lávce, přes zámecký park, po hrázi Štěpnického rybníka, přes Parkan zpět na náměstí. Start i cíl je na stejném místě. Běh odstartuje starosta města Roman Fabeš, který se sám běhu aktivně zúčastní.

V loňském roce bylo vybráno 15 525,- Kč (160 účastníků). BTF organizuje Městský úřad Telč každoročně první neděli v srpnu ve spolupráci s pořadateli Prázdniny v Telči.

Běh Terryho Foxe je humanitární akce na podporu výzkumu rakoviny a na podporu prevence onemocnění civilizačními chorobami, zejména rakovinou. Akce se zrodila před více než 25 lety právě v Kanadě. V České republice je běh organizován od roku 1993 na více než 200 místech od dubna do listopadu každého roku.