To se samozřejmě jedněm může zamlouvat, zatímco druzí vtom okamžitě vidí politické zákulisní intriky a ohrožení demokracie vzemi.

Samozřejmě, že jde o politickou kauzu, vždyť samotný hlavní aktér je jedním znejvyšších politických činitelů vzemi, tak proč se všichni diví, že jde o zpolitizovanou kauzu? To si snad budeme namlouvat, že je všechno, řečeno medicínskou terminologií lege artis?

Salichov však jakékoli politické tlaky odmítá. To si samozřejmě musí vhlavě srovnat především on sám, protože nikdo znás mu do hlavy nevidí. Stejně tak nikdo znás neviděl spis ke kauze Čunek.

Státní zástupce je přesvědčen, že měl dostatek důvodů k tomu, aby celé trestní stíhání proti předsedovi KDU-ČSL zastavil. Nemá cenu stím polemizovat a ani to nijak víc rozebírat. Jenže on měl i jinou možnost, mohl celý spis vrátit policii, aby se tím dál zabývala a hledala další důkazy. Jenže problém bude právě s těmidůkazy, které jsou jak je vidět na vodě.

Kauza Čunek je od začátku zpolitizovaná, která vzájmu země nemohla dopadnout jinak, ledaže by sám Čunek již dávno odstoupil. Ale i to jeho tvrdošíjné setrvání ve funkci o něčem svědčí.

Buď jde o geniální a chladnokrevné monstrum, nebo o neviňátko samo. Že je těžké udělat si vlastní názor? Máte pravdu, ale pokud budete věřit vnezávislost justice, tak je to druhé.

Ale ani to není tak docela pravda, protože státní zástupce Salichov přece neřekl, že je Čunek nevinný. Prostě a jednoduše vzkázal, že policie vtéto kauze neodvedla příliš dobrou práci, protože nenashromáždila tolik důkazů, aby to stačilo na obvinění.

Takže jsme vlastně na začátku. Čunek byl očištěn, ale současně nebyl, protože na něm i nadále zůstává stín podezření.

Kčemu tedy celý ten humbuk byl? No přece ktomu, aby novináři měli o čem psát, politici aby nemuseli řešit podstatnější problémy této země a policie aby se znovu znemožnila.