Jen několik centimetrů velká miminka jsou stále ukryta ve stromové dutině své expozice. Návštěvníci by je mohli vidět během dvou týdnů, řekla mluvčí zoo Kateřina Kosová.

Při narození vážily opičky tři až pět gramů, v dospělosti budou vážit kolem 50 gramů. Roční otec pochází ze zoo v Praze, pětiletá matka se narodila ve vídeňské zoologické zahradě.

"Těžko bychom mezi poloopicemi hledali roztomilejšího tvora, než je tento nejmenší primát," řekla Kosová. Kromě Jihlavy chovají maki trpasličí ještě zoologické zahrady v Praze, Plzni a Olomouci.

Domovem poloopic maki je ostrov Madagaskar. Na rozdíl od ostatních druhů poloopic je maki aktivní za soumraku a v noci, dny tráví v úkrytu ve vhodné dutině. Za potravu mu slouží různé plody, ovocné šťávy ale i ještěrky a bezobratlí. Dovede dobře šplhat a skákat.

V sobotu 11. srpna se návštěvníci jihlavské zoo mohou zúčastnit také tradiční Evropské noci s netopýry. Dozvědí se zajímavosti o životě netopýrů, o metodách jejich ochrany, zhlédnou ukázky stavění netopýřích sítí. Od 14:30 se v africké vesnici Matongo v areálu zoo uskuteční autogramiáda zpěvačky Ewy Farné.