Přes sto let stará budova se přestavuje na kulturní stánek už deset let. Obci na její opravu ale chybí peníze. Dokončena by měla být pravděpodobně příští rok.

„Po dostavbě by měla sloužit ke kulturním aktivitám,“ uvedl místostarosta Jiří Varhaník. „Přestavovat se začala před deseti lety, ale na její dokončení obec nemá dostatek financí,“ posteskl si.

Celkové náklady na rekonstrukci se pohybují kolem třech milionů. „Ještě nám na dokončení chybí přibližně 600 tisíc. Pokusíme se je na podzim získat z nějaké z dotací. Děláme to tak každý rok. Podklady už připravené máme, teď už nám nezbývá nic jiného než čekat. Pokud vše půjde dobře a dotaci získáme, chtěli bychom školu doopravit během příštího roku,“ uvedl místostarosta.

Většina vnitřních prací už je ve sto let starém objektu hotová. Chybí dokončit jen nová výmalba, fasáda, příjezdová komunikace a venkovní úpravy.
Místní obyvatelé záměr radnice o dostavbu vítají. „Je pravda, že tu nic podobného nemáme,“ míní mladší žena s malým dítětem v kočáře.

„Jako škola to nefunguje od roku 1971. Potom byla hodně dlouho prázdná, až se vedení obce rozhodlo, že ji opraví,“ řekl bývalý zastupitel Miloslav Varhaník. "Uhnily tam trámy a padal strop,“ doplnil.