Jedna asfaltová vrstva již je položena. Následovat budou další dvě.

„V úseku od Pístova nahoru, směrem na výpadovku na Znojmo, pak máme zatím položeno 300 metrů první asfaltové vrstvy,“ doplnil stavbyvedoucí Vít Weselý.

Na zbytku úseku, což je asi 1,5 kilometru, se také dělá. Jde o zemní práce a drenáže. Včera pracovali stavebníci i na jednom z mostů u Pístova.

První asfaltová vrstva má osm centimetrů. Následovat bude vrstva z asfaltového betonu o stejné tloušťce a závěrečná čtyřcentimetrová vrstva, po které se jezdí.

Harmonogram je nastaven poměrně křehce. Stačí pár dešťů, jako třeba minulý týden ve čtvrtek, a bude jej potřeba upravovat.

Podle tohoto harmonogramu se předpokládá, že by první auta mohla po obchvatu projet ještě letos.

Obyvatelé v Pístově čekají na protihlukovou stěnu. „Její montáž by měla být zahájena kolem 20. září,“ vzkázal stavbyvedoucí Weselý.

„Minulý primátor Vladimír Hink přislíbil protihluková opatření, opravu silnice směrem na centrum, chodník a veřejné osvětlení. A že svahy budou doplněny vhodnou zelení,“ poznamenal Ladislav Kucharovič z občanského sdružení Jihlava – Pístov.

Stavební práce vyjdou zhruba na 298 milionů korun. Nová silnice naváže na první část obchvatu, který propojil dálniční přivaděč se silnicí z Jihlavy na Pelhřimov.