Na nové příjezdové komunikaci do vznikající průmyslové zóny je málo kanálů

„Bojíme se, že tyto kanály nestačí při dešti pobrat všechnu vodu a ta nám nateče do provozovny,“ odůvodnila obavy polenského Pleasu vedoucí provozovny Marie Hradová.

Právě hlavní brána firmy je přitom ve svažitém terénu a přímo proti bráně vyrostla nová silnice, po které by voda tekla jako korytem řeky.

„V areálu firmy máme sice několik kanálů, které nám ke sběru vody ze dvora a z parkoviště slouží, ale co když nepoberou vodu, která sem přiteče z průmyslové zóny,“ ptá se Hradová.

Polenský Pleas chce proto celou situaci s městem vyřešit. Vedoucí provozovny, která je také jednou ze zastupitelek města, na posledním zasedání zastupitelstva navrhla projednat rozpočtovou změnu ve výši 70 až 100 tisíc, z které by se zainvestovala v blízkosti areálu horská vpusť. To ale zastupitelé neodsouhlasili.

Problém posoudí město

Situací se bude vedení města dále zabývat. „Na dnešek na půl desátou je svolané místní šetření všech dotčených stran,“ uvedl starosta města Jindřich Skočdopole. Kromě toho se včera v rámci obhlídky investičních akcí Polné celé vedení města mohlo na místo osobně podívat a případ posoudit.

„Vpusť na místě ale určitě bude. Pleas se bát vody nemusí. Teď bude jenom záležet, kdo akci zaplatí a jak dlouho bude trvat, než se nám na ni povede sehnat dodavatele,“ doplnil první muž města.

V příznivé vyřešení problému věří i Pleas. „Hlavně se s městem chceme dohodnout v klidu,“ uzavřela Hradová.