I když se začátek ne vždy povedl a voda často tekla, kudy neměla, všichni soutěžící dali do svých výkonů maximum. Po podaných výkonech nechyběly jak projevy radosti, tak smutku a občas ukápla i nějaká slza.

„Soutěž se mi moc líbí. Jsem tu už po čtvrté. Se svým výkonem jsem spokojený. Povedlo se nám hlavně sání,“ liboval si Tomáš Blažek, který soutěžil za dětské družstvo SDH Rohovka.

Podobně na tom se svými pocity byl i třináctiletý Tomáš Štětka. „Náš výkon je asi nejlepší, jakého jsme kdy dosáhli,“ řekl.

Nadšeni z výkonů soutěžících byli i návštěvníci Telče. „Jsem tu náhodou. Nevěděl jsem, že tu něco takového bude, ale moc se mi tu líbí. Kouzelné jsou hlavně menší děti. Samy hadici sotva unesou, ale je na nich vidět obrovský zápal,“ uvedl Jiří Konečný z Prahy. „Až budu velký, chtěl bych být taky hasičem,“ hlásil pětiletý Pavel Jirků, který se na soutěž přišel podívat s maminkou.

Celkem se zúčastnilo kolem tisícovky dobrovolných hasičů všech věkových kategorií. Mezi dětmi se na startovní čáru postavilo na 250 malých hasičů a hasiček, kteří bojovali O putovní pohár starosty města Telče.

Po nich požární útok předvedli malí hasiči z MŠ Nevcehle a Dream Team kraje Vysočina, ve kterém byl kromě hejtmana kraje a starosty Telče také kastelán místního zámku a starostka Nové Říše.

Večer pak patřil soutěži žen a noční soutěži mužů.