Trasa N1 povede po Masarykově náměstí, trasa A1 pak spojí základní školu speciální pro žáky s více vadami s Divadlem Na Kopečku, s bazénem a zdravotním střediskem na sídlišti Březinky.

To jsou hlavní investice, které by měl z pohledu vozíčkářů zahrnovat rozpočet krajského města na příští rok. Půjde o akce za zhruba 6,5 milionu korun.

Vyplynulo to ze závěrů včerejší schůzky paraplegiků s vedením radnice. „Ve městě existuje několik míst, kde chodník je z jedné strany silnice bezbariérový a z druhé leží obrubník. Například u nákupního centra Krystal nebo na křižovatce ulic Brněnská a Znojemská,“ upozornil dále vozíčkář Jindřich Jonák.

V Jihlavě žije podle něj nyní osm vozíčkářů–paraplegiků. Problém mají i s přístupem do Dělnického domu, s příchodem k poště od parkoviště, do kina Dukla nebo u nemocnice. „Tam je nedostatek stání všeobecně, nejen pro vozíčkáře,“ shodli se zdravotně postižení.

„Město se připomínkami bude zabývat. Dosud nemělo partnera ze strany vozíčkářů pro případná jednání o uspořádání budov nebo úprav komunikací. Vítáme vznik občanského sdružení,“ doplnil náměstek primátora Radek Vovsík. Sdružení bude podle Jindřicha Jonáka založeno do konce roku.