Z centra města zmizely kromě všech atrakcí a stánků také hromady kelímků, papírů a igelitových sáčků. Obavy starosty Jindřicha Skočdopole, že se nestihne město včas uklidit, se nenaplnily.

„Na úklidu pracovalo intenzivně šestnáct místních lidí,“ připustil starosta. „Začali v pondělí v šest hodin ráno a v jedenáct dopoledne už byla Polná úplně čistá. Jsem za to velice rád. Na úklid jsme měli počítaný jenom den a půl a nevěděl jsem, kolik nepořádku po polenské pouti bude,“ řekl.

I přes hrozbu, že se vše včas nestihne, ale neměla Polná na úklid objednané posily. „Zvládli jsme to vlastními silami, od nikoho jsme pomoc nepotřebovali. Jen s oplachováním některých komunikací nám pomáhala krajská správa a údržba silnic,“ uvedl Skočdopole.

„Jejich služeb využíváme pravidelně před poutí, tak jsme to jen letos obrátili a přizvali si je až po pouti. Prezident Václav Klaus s chotí, který Polnou navštívil včera odpoledne, díky tomu viděl město bez pozůstatků po pouti a stejně čisté, jako kdykoli jindy,“ uzavřel Skočdopole.