Kdyby „zlatá slavice“ přijela, asi by se divila, kde má vystupovat. V posprejovaném areálu s děravým oplocením. Využití areálu je i proto celkově bídné.

Provozující Služby města Jihlavy (SMJ) požádaly nově město o opravy za zhruba 4,7 milionu korun. Nejnaléhavější požadavek? Oplocení.

„Technický stav amfiteátru je velmi dobrý, co se týče zázemí a dostatečného příkonu elektřiny. Chybějící oplocení však způsobuje veliké
problémy organizátorům,“ vysvětlil mluvčí SMJ Martin Málek.

Opravy přijdou ve dvou etapách

„Prostor amfiteátru a jeho okolí bychom revitalizovali ve dvou etapách,“ předpokládá náměstkyně jihlavského primátora Irena Wagnerová. Oplocení přijde na řadu v první etapě, která by mohla odstartovat příští rok. Upraveno by bylo i hlediště. Promítací kabina se zachová. Podle Dana Moravského z umělecké agentury Sympatie je potřeba velké investice do amfiteátru zvažovat.

„Měl by tam prvně vzniknout prostor, kam by mohli chodit rodiče s dětmi, takový park. Pak výdaje mají smysl,“ vysvětlil. „Kdyby se ale nadále měla v amfiteátru konat jen jedna velká akce pro 2000 diváků ročně a další malé pro tři stovky příchozích, jsou to vyhozené peníze,“ doplnil organizátor Dan Moravský. „S parkem pro relaxaci, sportovní a kulturní aktivity počítáme ve druhé etapě,“ reagovala náměstkyně Wagnerová.

Co opravit?

oplocení areálu (investice kolem 700 tisíc korun)
veřejné osvětlení (600 tisíc korun)
opláštění plátna (2,5 milionu korun)
oprava spodního pódia (600 tisíc)
demolice promítací kabiny (300 tisíc korun)
Zdroj: Služby města Jihlavy