„Aby se lidé u nástupu nepředbíhali a netlačili, tak jsme vymysleli losování. Všichni, kdo budou na lodi, nám odevzdají lístky a buď nějaké dítě, nebo pan kapitán vytáhne šťastného výherce,“ vysvětluje starostka Koněšína Hana Žáková.

A co je pro výletníka připraveno? Dárkový balíček a upomínkové předměty. „Já mu předám za Horácko láhev sektu, stejně jako předchozímu jubilantovi,“ komentuje výhru starostka.

Každodenní lodní doprava na přehradě skončila s letními prázdninami. Nyní se pravidelně jezdí jen o víkendech.

Ale aby to nebylo plavení jen tak, rozhodli se pořadatelé pro ozvláštnění tematickými víkendy. „S nápadem přišel pan Štumpa z lodní dopravy, že bychom mohli udělat grogový víkend. Já jsem se pak přidala, že by mohl být také burčákový a zbytek jsme nechali na fantazii,“ usmívá se Hana Žáková.

Zakončení první lodní sezony je stanoveno na víkend 25. až 28. října. Organizátoři připravili výtvarnou a fotografickou soutěž pro děti všech kategorií.

Hlavním tématem je loď, přehrada, kapitán. „V tomto termínu budou podzimní prázdniny, takže proto také zaměření na děti. Dostanou výkresy, pastelky a dárky,“ dodala starostka.

Výběrová komise, která určí vítězné dílo, bude složena z dětí z mateřské a základní školy v Koněšíně. Odbornou záštitu a garanci bude provádět Marcela Trumpešová z keramické dílny občanského sdružení Circle Of Life. Vítězové jednotlivých kategorií pak dostanou odměnu.

Slíbený ohňostroj na závěr první sezony také bude. „Podle posledních informací, které mám, se ohňostroj uskuteční s hudbou,“ doufá Žáková. Možná bude uzavřen i most.

Tematické plavby

15. – 16. září: burčáková
21. – 23. září: burčáková
28. – 30. září: překvapení k státnímu svátku sv. Václava
6. – 7. října: grogová
13. – 14. října: medovinová
20. – 21. října: svařáková
25. – 28. října: výtvarná a fotografická soutěž pro děti a mládež