Letos zahájí studium kolem 1600 mladých lidí, což je o 600 více než loni.

„Zvětšili jsme počet studijních oborů. Momentálně máme čtyři. Je to o jeden více, než tomu bylo v loňském roce,“ uvedla důvod vedoucí studijního oddělení školy Drahomíra Fialová.

„Novým oborem je Aplikovaná informatika, která přibyla k oboru Finance a řízení, Cestovní ruch a Počítačové systémy. Nový školní rok začínáme prvního října,“ dodala Fialová. Jediné, co zatím studenti vysoké školy absolvovali, bylo tradiční soustředění na Trnávce.

Další tři nové obory by pak chtělo vedení jihlavské vysoké školy otevřít v příštím roce. Jednalo by se o specializované obory Porodní asistentka, Všeobecná zdravotní sestra a Zdravotnický záchranář.

Velké plány má škola kromě rozšiřování studijních oborů také se samotnými kolejemi. V příštích letech vybuduje VŠP nové koleje ve vysokoškolském kampusu, který vznikne v areálu bývalé nemocnice. „Momentálně je vše ve stádiu přípravy projektu. Proto se zatím ani nedá říci, co přesně by v budově mělo být,“ informovala další zaměstnankyně školy Hana Pospíchalová.

Koleje zatím na dvou místech

Momentálně má proto VŠP koleje na dvou místech. Přímo v sídle školy v Tolstého ulici je 130 lůžek ve dvou- až pětilůžkových pokojích. Sociální zařízení je společné na chodbách. Na patrech jsou kuchyňky s mikrovlnnou troubou, sporákem a rychlovarnou konvicí. K dispozici je studovna, televizní místnost a tělocvična. Na internet se mohou studenti připojit pouze ve studovně.

V budově v Brtnické ulici je 95 lůžek. Vybavení je podobné jako v budově školy, studenti se však mohou připojit na internet i na pokojích. V obou případech zájemci zaplatí za ubytování 2000 korun měsíčně.

VŠP kromě toho zprostředkovává na svých webových stránkách i nabídky na ubytování v soukromí. „Jejich využívání ani ceny nesledujeme, studenti si vše zařizují sami,“ řekla vedoucí kolejí Marie Čumrová.

Studenti mohli o koleje žádat do konce května. Základním kritériem pro přidělení kolejí je dojezdová vzdálenost. Bez ohledu na dobu dojíždění je však získají studenti bez rodičů a lidé se zdravotním postižením. Na ubytování nemají nárok ti, kterým bylo předčasně zrušeno ubytování za opakované porušení kolejního řádu.