Přesně tak začíná oznámení, které zaslal soused budoucího obchodně–zábavního centra v Jihlavě Jiří Simon na radnici krajského města.

„Musím upozornit na opěrnou stěnu podél Brněnské ulice. Dokládám to na jejím ukotvení dva až tři metry nad terénem a bez základu,“ zmínil mimo jiné Simon.

„Je s podivem, že to stávající stavební dozor nevidí. Takovou nedbalost, která je vidět již na první pohled. Následky v budoucnu mohou ohrozit stabilitu již tak přetížené Brněnské ulice,“ pokračoval odpůrce obchodního centra, které roste naproti hradbám v údolí pod Znojemským mostem.

„Nastíněný problém nehrozí. Jde o amatérskou spekulaci nad vysoce odbornou problematikou. Zabezpečení stěny je provedeno zcela bezpečně a podle prováděcí dokumentace,“ reagoval předseda představenstva investorské firmy CEI Building Martin Jaroš.

 

Kino mohlo být výš o centimetry

Jaroš odmítl i Simonovo upozornění na výšku komplexu City Parku. „Postupujeme přesně podle podmínek omezení stavby ze stavebního povolení, výška kina bude o 60 centimetrů nižší, než je limit stavebního povolení,“ uvedl Jaroš.

Stavební úřad se bude oznámením Jiřího Simona zabývat. „Pokud zjistíme nedostatky, zahájíme s investorem řízení,“ ujistil vedoucí stavebního úřadu Michal Jarco.

„Investor ale přece sám nebude riskovat, že mu budova spadne,“ dodal.