Starostovi na stůl přišla nabídka od soukromého investora.

„Nejdříve jsme se snažili jednat s Českou spořitelnou, která zde má svoji pobočku. Od ní nám ale přišlo jednoznačné rozhodnutí, že zde bankomat neumístí,“ přiblížil starosta Petr Janoušek. „Proto jsme se rozhodli jednat s firmou Kingston, od které nám přišla nabídka,“ dodal.

Soukromý investor obci nejdříve nabídl 1300 výběrů měsíčně a za každý výběr pod limit sankci 35 korun. Na tuto nabídku vedení Batelova nepřistoupilo.

„Poté přišly další podmínky, kde se počet měsíčních výběrů snížil na 900 a sankce na 25 korun. Na dalším zasedání rada obce zastupitelstvu navrhne tuto nabídku přijmout,“ řekl první muž obce.

 

Názory obyvatel se rozcházejí

Háček je ale v tom, že jeden výběr vyjde na 22 korun. A právě to bude pro některé místní obyvatele problém.

„Takovou cenu za jeden výběr nezaplatím, to si budu jezdit pro peníze do Jihlavy, nebo do Třeště. Stejně tam jezdím dost často,“ míní žena středních let, která dojíždí do krajského města za prací. Trochu jiný názor ale má Marie Doležalová. „Když tu bankomat bude, určitě jeho služby využiji. Teď musím pro peníze jezdit do Třeště, a to se mi nelíbí. Cena za jeden výběr mě určitě neodradí,“ uvedla. „Když budu v Třešti, tak si sice vyberu tam, ale jinak budu pro peníze chodit do bankomatu k nám.“

Úplně stejnou nabídku se shodnými podmínkami dostala kromě Batelova i Luka nad Jihlavou.

„S firmou Kingston máme domluvenou schůzku na příští týden. Sejdeme se s nimi a domluvíme detaily smlouvy. Poté upravenou smlouvu předložím na dalším zasedání zastupitelům,“ řekl starosta Luk Viktor Wölfl. „Jelikož ale bankomat této firmy nemá pevné jištění, musíme pro něj najít vhodné místo.

Bude uzavřený v místnosti a přístup k němu zajistí platná platební karta. Pokud vše půjde dobře, mohl by u nás stát za několik měsíců,“ uzavřel Wölfl.