Letos byl však celý projekt poprvé vytvářen ve spolupráci s partnerskou školou v Norsku. Veřejnosti byli k dispozici jak pedagogové zdravotnické školy, tak i její studenti.

„Smyslem je nabídnout veřejnosti odpověď na otázku, jak smysluplně trávit volný čas. Trasu, kterou jsme připravili, mohou projít všechny věkové kategorie a určitě si najdou své od pohybových aktivit po zdravou výživu,“ uvedla v sobotu Jana Marešová, odborná učitelka na zdravotnické škole.

„Myslím si, že akce je dobře organizovaná a vítá ji i veřejnost, která má šanci zjistit svůj zdravotní stav a dozvědět se něco nového o zdravé výživě. Současně si lidé prohlédnou hezkou Brtnici,“ řekla Marie Kružíková, starostka města.

 

Historické město zlepšilo atmosféru

Po Brtnici bylo rozmístěno celkem osm stanovišť. Každé z nich přitom nabízelo jinou tematiku. Desítky návštěvníků si například nechaly změřit krevní tlak či hladinu cukru a cholesterolu. Další stanoviště nabízela ochutnávku zdravé výživy, ukázku první pomoci nebo lanové aktivity.

„Nejvíce mě zaujalo měření tlaku, cukru a cholesterolu. Měl bych se sebou začít něco dělat,“ řekl s úsměvem návštěvník Karel, který přijel z Jihlavy.
„Konkrétně na našem stanovišti vysvětlujeme veřejnosti, jak poskytnout první pomoc,“ sdělila Veronika Duchařová, studentka druhého ročníku zdravotnické školy.

Zpestřením byla také chůze po laně za pomoci instruktora. „Cílem tohoto stanoviště je poskytnout lidem jiný pohyb, než na který jsou běžně zvyklí. Chůzí po laně si zlepšují koordinaci,“ přiblížil Deníku přítomný instruktor.

Fakt, že byla akce v sobotu, však zúčastněným studentům problémy nečinilo. „Myslím si, že je to dobrá akce v pěkném prostředí. Že se koná v sobotu, mi nevadí,“ doplnila studentka Veronika.

Jana Marešová přislíbila, že projekt proběhne i příští rok. „Každý rok se zaměřujeme na jinou oblast. Příští ročník bude určitě,“ zakončila.