V prestižním souboji se konečně probudili domácí, kteří vyválčili za vítězství 2:1 premiérové tři body.

„Hráči pochopili, že musí přidat na agresivitě a rychlosti. Je to důkaz, že můžeme bodovat i v přeboru. Samozřejmě je naší povinností první body potvrdit i v dalších utkáních. Zatím jsme stále poslední a ani výhra nás nahoru neposune. Určitě je to ale veselejší než před týdnem,“ říká kouč Jemnicka Martin Kincl.

Bez chyb se to neobešlo

„Opět jsme se nedokázali vyhnout hrubým chybám, tentokrát jsme si rovnou dali gól. Výborně zachytal gólman Růžička, který je u nás na hostování paradoxně z Třebíče. Naštěstí se to konečně zlomilo, je to velká úleva,“ pochvaluje si kouč domácích.

Kouč třebíčského B-týmu žehral před zápasem na komplikace se zdravotním stavem svého kádru, zároveň varoval před podceněním soupeře, jeho dosavadní bilancí se ukolíbat rozhodně nenechal.

„Věděl jsem, že Jemnicko nehraje tak špatně a bylo jasné, že se to někdy musí zlomit. Já se toho utkání obával, kádr máme úzký a potkalo nás bohužel hodně zranění. Měli jsme několik šancí, které ale gólem neskončily,“ lituje kouč třebíčského béčka Petr Seifert.

Pacov je remízovým králem

Trenér Pacova Jan Grombíř před sezonou prohlásil: „Každý bod bude dobrý.“ A nováček se podle toho taky chová. Své konto rozšiřuje s takřka železnou pravidelností, ovšem remízy – a hlavně ty bezbrankové, jsou takřka tradiční výsledky.

„Samozřejmě mě to moc netěší. V systému, kdy jsou za vítězství tři body, je remíza dost často spíš ztrátou. To ovšem neplatí o posledním zápase. V něm byli domácí jasně lepší, měli více šancí. Tam jsme bod jednoznačně získali,“ tvrdí o poslední bitvě s Janovicemi kouč Pacova.

Jsou však i remízy, které ho vůbec netěší.
„Především jsme měli porazit doma Moravské Budějovice. Slabším soupeřem byla i Borovina, na jejím hřišti se také dalo vyhrát.“

Důvod toho, proč je Pacov remízovým králem, je zřejmý. Kvalita obrany je podpořena ligovými zkušenostmi exslávistického Libora Kollera. Útok se sedmi vstřelenými brankami je nejhorší v soutěži.

„Snažíme se na zlepšení herního projevu pracovat. Hledáme možné alternativy, hodně si slibuji od Lukáše Kubů, který přišel nedávno z Pelhřimova,“ tvrdí Jan Grombíř.