„Bez pomoci zastupitelů se neobejdeme. Proto jsme zastupitele požádali o dotaci ve výši 200 tisíc korun na zahájení sezony. Máme zastaralou techniku, jejíž provoz stojí mnohem víc, než když bychom měli moderní stroje. Když pustíme mašinu, vezme nám 150 kilowat na hodinu. Mrazit ale musíme stále,“ posteskl si ředitel klubu Jaroslav Svoboda.

„Už teď ale víme, že pokud začneme v listopadu, budeme mít na začátku sezony dluh dvě stě tisíc korun. Jenom za elektřinu totiž platíme přibližně 160 tisíc měsíčně. Kromě toho nám za bruslení neplatí základní školy a některé naše oddíly,“ dodal.

A právě v tom může být kámen úrazu. „Školy ročně probruslí několik stovek tisíc korun,“ upozornil ředitel SK.

 

Poslední investice: tři roky

„Před třemi lety jsme do areálu zimního stadionu investovali na opravu plochy částku přibližně dva miliony korun s tím, že žáci místních základních škol budou chodit bruslit zadarmo,“ uvedl starosta města Roman Fabeš. „Byla to chyba. Nikomu nedošlo, že stadionu budou tyto peníze chybět a budeme je muset uhradit z městské pokladny,“ připustil.

Problém s nedostatkem peněz musí řešit vedení Telče každoročně. „Já osobně vím, že se s tímto problémem musí vedení města zaobírat už minimálně šest let,“ zavzpomínal Svoboda.

„Už na několika zastupitelstvech byla snaha převzít sportoviště do majetku města a jeho provozování převést na Služby Telč,“ řekl starosta města.

Problém je DPH

„Když jsme si ale nechali vyčíslit provozní náklady, zjistili jsme, že by byla ztráta ještě asi o 800 tisíc vyšší, než když zimní stadion provozuje SK. Ten totiž na rozdíl od Služeb není plátcem DPH. A nárůst cen pronájmu o DPH by mohl znamenat odliv zájemců,“ vysvětlil Fabeš.