A pokud se řekne peníze, tak jde hlavně o možnost získání dotací na výstavbu.

„Nyní jednáme s krajem i s magistrátem města Jihlavy o způsobu financování. Doufáme, že bychom ho mohli letos nalézt. Pak bychom představili konečné stanovisko, jakým způsobem a zda vůbec budeme realizovat ten projekt sociálních bytů pro seniory,“ poznamenal zástupce Corbady Radek Vávra. „V současné době to vypadá, že jsme na dobré cestě. Nechci ale přebíhat. V průběhu prosince budeme chytřejší,“ dodal.

Odmítl stejně jako náměstek primátora Radek Vovsík (ten se slovy, že jde o naprostý nesmysl), že domov bude sloužit pouze pro vyvolené seniory.

„Chceme projekt dělat tak, aby vyhověl podmínkám zákona o poskytování sociálních služeb, což vylučuje jakékoli obchodování nebo machinace s místy v domově pro seniory,“ řekl Radek Vávra (na snímku vpravo).

„Nechceme záležitost uspěchat, chceme ji s investorem důkladně projednat,“ ujistil primátor Jaroslav Vymazal.

Zadní vrátka jsou otevřená

Investor si nechává otevřená zadní vrátka. „V případě, že nedojde ke spolupráci s městem, je v plánu namísto domova pro seniory výstavba bytů,“ připustil Vávra.

Domov pro seniory v lokalitě u hypermarketu Tesco město v tuto chvíli stavět nehodlá. Hodlá investovat v jiných oblastech a čerpat evropské peníze na jiné projekty.

S projektem nového domova pro seniory v areálu Tesly se mají začátkem příštího týdne seznámit senioři na klubovém setkání s primátorem a následně 23. října zastupitelé krajského města a veřejnost, přítomná na jejich zasedání v historické budově radnice.

V domově pro seniory má vzniknout od 60 do 100 lůžek. Dále se v areálu Tesly počítá třeba s 20 až 30 byty pro novomanžele, s veřejným parkem, hřištěm nebo scénou s jevištěm. Město by zaplatilo park. „V případě, že by se nepodařilo získat dotaci z operačního programu, zaměřeného na životní prostředí,“ doplnil náměstek primátora Vovsík.

Corbada: Kdo to je?

Společnost vlastní pět fyzických osob, převážně podnikajících ve strojírenském průmyslu, věnujících se v posledních letech investičním a developerským projektům. Jedná se o českou společnost. Areál Tesly získala ve veřejné soutěži, konané v první polovině letošního roku. Nabídku učinil předchozí majitel areálu, firma Tesla. Ta už sídlí v Hruškových Dvorech.

Co by mohlo v areálu po Tesle vyrůst?

• domov pro seniory
• sociální byty
• standardní byty
• kulturní a obchodní prostory
• terasové byty
• garáže
• veřejný park
• jezírko
• altán (scéna s jevištěm)
• podnikatelský inkubátor

Jak by mohly vypadat byty pro novomanžele?

Jedná se o malometrážní byty o velikosti cca 40 – 45 metrů čtverečních, určené ke krátkodobému užívání (2 – 5 let) novomanželskými páry. Výše nájemného bude závislá na délce pobytu. Alternativou je zde ubytovna pro potřeby návštěv seniorů, žijících v uvažovaném domově pro seniory.

Zdroj: informační bulletin firmy Corbada

INFOGRAFIKA - Výkres budoucí podoby areálu Tesla

(kliknutím zobrazíte v novém okně větší verzi)

Poslechněte si:

Náměstek primátora Radek Vovsík hovoří o výhodách domova pro seniory v centru města_doplnil ho pak primátor Jaroslav Vymazal

Náměstek primátora Radek Vovsík hovoří o tom, že je nesmysl, že domov bude pro vyvolené seniory

Zástupce firmy Corbada Radek Vávra hovoří o projektu nového domova pro seniory v Jihlavě

Zástupce firmy Corbada Radek Vávra vyloučil obchodování a machinace s místy

Zástupce firmy Corbada Radek Vávra popsal alternativní řešení což je výstavba bytů