„Ve čtvrtek jsme kontaktovali sociální pracovnice a požádali jsme je o výměnu psychologa,“ řekl jeden z otců zaměněných děvčátek Jan Čermák z Přibyslavic na Třebíčsku.

A důvod? „Nelíbí se nám, co paní psycholožka navrhla. Jak bychom se s výměnou dětí měli vyrovnat,“ řekl Deníku Jan Čermák.

Ppsycholožka Hinková oběma párům navrhla, že za vším mají udělat konec tím, že vykopou pomyslný hrobeček a v něm dítě pohřbí. „Tak jsme to pochopili a vůbec se nám její řešení nelíbí,“ řekl Čermák.

Hinková se ale brání tím, že nic takového neřekla a pokud ano, tak to bylo v souvislosti s rituálem kmotrovství, který jim navrhla jako závěrečné řešení celé výměny.

„Pokud se má někdo vyrovnat například se smrtí dítěte, tak se často používají takovéto rituály. Ale myslím, že mě špatně pochopili,“ vysvětlila Hinková.

Pokud jsem byla informována, tak si pan Broža přeje pouze jiného psychologa pro paní Trojanovou, která prožila dlouhodobý stres.

Olga Hinková Deníku řekla, že s oběma rodinami ukončí spolupráci. „Myslím si, že to není práce pro jednoho psychologa, ale pro celý tým,“ poznamenala Hinková. Ta rodinám na dvoudenním setkání v Kadově na Žďársku předala podrobný plán, jak dál pokračovat.

„Potom, co si děti vymění, měla by každá z maminek být kmotrou té druhé, nevlastní holčičky,“ popisala Hinková.