„Řada lidí se nám ozvala s vlastními návrhy, ovšem dost jich nezareagovalo. Komise k vyhodnocení názvů se měla sejít, a nesešla. Předseda ji nesvolal, svolám ji já. Do konce měsíce musíme mít návrhy kompletně hotové,“ přiblížil starosta Jiří Vlach. Vedení obce chce vyhlásit termín, kdy se místní obyvatelé ještě mohou přihlásit s připomínkami.

„Jak je vidět, zavedení ulic není nic snadného. Snaží se o to rok a nikde není nic k vidění,“ shodují se místní škarohlídové. Dobronínští v návrzích vycházejí z místních pojmenování, která chtějí zachovat. Například U Černého mostu. „Pomáháme si nejrůznějšími tiskovými materiály. Použili jsme k vybírání názvů inspiraci i z telefonního seznamu,“ připomněl starosta.

Podle něj má plán asi měsíční skluz a je to běh na dlouhou trať. „Předložíme lidem návrhy a dva týdny mají na to, přijít se změnami. Pak už bychom chtěli mít jasno,“ upřesnil Vlach. Pojmenování po politicích vedení obce rovnou zamítlo. Preferovat bude obecné názvy třeba po ročních obdobích či květinách.

Definitivní podoba označení se smaltovanými tabulemi a mapami má být hotova do konce příštího roku.