„O bankomatu s konečnou platností bude ještě rozhodovat zastupitelstvo obce na svém zasedání 19. prosince,“ uvedl starosta Petr Janoušek.

Pokud by se tak stalo, slibuje soukromý investor, kterým je firma Kingston Consulting, podle Janouška instalaci zařízení během čtrnácti dní. „Jelikož o budoucnosti bankomatu bude ale rozhodováno v době vánoční, předpokládám zahájení výběrů v obci na přelomu ledna a února roku 2008,“ dodal Janoušek.

Vedení obce dostalo od soukromého investora celkem dvě nabídky. „První, která byla minimálně 1300 výběrů měsíčně a za každý výběr pod limit sankce 35 korun, se nám nelíbila. Poté přišla další nabídka, kde se počet měsíčních výběrů snížil na 900 a sankce na 25 korun. Ta už se nám zdála přiměřená,“ řekl první muž obce.

Celá věc má ale háček. Jeden výběr z bankomatu soukromé firmy by mohl stát až 22 korun. „Lidé zaplatí tolik, kolik mají peněz nasmlouvaných se svojí bankou,“ upřesnil starosta. To se ale některým místním nelíbí. Jestli bude stát výběr dvacet dva korun, budu vybírat jinde. Mám možnost jezdit do Jihlavy, takže budu chodit do bankomatu tam, tvrdí mladá žena, která v krajském městě pracuje.

Jiný názor ale má Marie Doležalová. „Když tu bankomat bude, určitě jeho služby využiji. Teď musím jezdit pro peníze do Třeště nebo Jihlavy. Cena za výběr mě od toho, abych vybírala v Batelově, neodradí,“ míní.