Tomu je konec. Deník má k dispozici dopis krajských zastupitelů z ČSSD, který byl v úterý předán hejtmanovi kraje.

„To, že vedení kraje neinformovalo opoziční zastupitele, byla poslední kapka,“ vysvětlil Deníku šéf vysočinské ČSSD Libor Joukl.

„Žádný zastupitel nepožádal radu kraje o informace a není pravda, že nebyli informováni. Pokud vím, tak se náměstek pro oblast zdravotnictví sešel minulou středu s předsedou zdravotní komise a zastupitelem za ČSSD Jiřím Běhounkem,“ argumentoval hejtman Miloš Vystrčil (ODS).

„Řekl jsem mu i důvody, proč zastupitelstvo nebylo informováno, neboť jsme byli dle zákona vázáni mlčením. Kauza byla v šetření nemocnice a rada kraje do toho vstupuje oficiálně až dnes, kdy také dostala první souhrnnou informaci (úterý – pozn. red.),“ zdůvodnil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pavel Hájek (ODS).

Vystrčil pak dodal, že od úterního dne nic nebrání informování opozičních zastupitelů. ČSSD však dále žádá manažerská a politická opatření. „Manažerské změny jsou na radě kraje. Politické na hejtmanovi. Ty by měly být například na pozici náměstka pro zdravotnictví. Pan hejtman si také může počkat, až si někdo vyžádá jeho hlavu,“ uvedl Joukl.

„Nevím, jakým způsobem to chce pan Joukl udělat. Za sebe říkám, že primárně je odpovědná nemocnice. Sekundárně pak kraj jako zřizovatel nemocnic. Tím se však odpovědnosti nevyhýbám,“ zakončil hejtman.

Příloha:

Otevřený dopis zastupitelů ČSSD hejtmanovi kraje Vysočina (ve formátu DOC)