Odmítlo sloužit osm interních a šest externích lékařů, tedy všichni, řekl bývalý primář Jan Kozák, kterého vedení nemocnice odvolalo kvůli prosincové záměně novorozenců. Už v pátek proti tomu protestovalo asi pět desítek zaměstnanců nemocnice, kteří si přáli, aby v čele oddělení zůstal.

Ředitel nemocnice Petr Mayer se situací na dětském oddělení včera nezabýval. Jak řekl, musel pracovat na úkolech, které mu zadal zřizovatel. Informace odvolaného primáře nechtěl nijak komentovat.

„Jestli taková situace nastane, budeme ji pečlivě analyzovat a pokusíme se ji vyřešit tak, aby nebyla ohrožena péče v nemocnici,“ řekl Mayer. Výběrové řízení zatím nemocnice vypsala jen na post odvolaného primáře a vrchní sestry dětského oddělení.

Mayer naznačil, že vedení nemocnice se na pokyn kraje zabývalo výroky představitelů zdravotnického zařízení na páteční tiskové konferenci.

Zejména maminek obou vyměněných děvčátek se dotklo tvrzení náměstkyně ředitele nemocnice, že matky děti nechtěly mít hned po porodu u sebe.