„Ke zdražení služeb jeslí nedojde,“ ujistil náměstek primátora Radek Vovsík. Cena tedy zůstane jeden tisíc korun pro obyvatele Jihlavy a 1500 korun pro mimojihlavské zájemce.

„Kapacitu jeslí také měnit nebudeme. Je srovnatelná s ostatními stejně velkými městy a zdá se nám dostatečná,“ uvedl Vovsík.

Trochu jiného názoru je vedoucí zařízení Alena Pykalová. „Pár míst navíc by se mi hodilo,“ říká. „V posledních týdnech jsem musela zamítnout sedm žádostí o zkrácený pobyt a pět požadavků na celoměsíční docházku,“ přiznává.

 

Rekonstrukce by pomohla

Současná kapacita jihlavských jeslí je 40 míst, pro špatný technický stav se ale deset z nich nepoužívá. „Jednu třídu kvůli horšímu technickému stavu hygienických zařízení nepoužíváme,“ popsala vedoucí. „Městem přislíbená rekonstrukce by nám opravdu pomohla,“ dodává.

I v této otázce má rada města po posledním zasedání jasno. „Naše žádost o čtyřistatisícovou investici do rekonstrukce jeslí byla radou schválena,“ uvedl vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal. „Pokud investice projde i prosincovým schvalováním rozpočtu města na příští rok, zahájení prací nebude nic bránit,“ dodal. Realizace ovšem tak rychlá nebude.

„Vlastní oprava zřejmě proběhne v letních měsících, kdy dělá omezení provozu jeslí, jako u ostatních školských zařízení, nejmenší problémy,“ předeslal Tomáš Koukal. Ke zlepšení situace tedy dojde. Bohužel až za rok.