„O zájmu přestěhovat obvodní oddělení policie z našeho města do Luk nás před několika dny informoval ředitel okresního ředitelství policie Jihlava Josef Bačkovský. Nevíme, co je k tomuto rozhodnutí vede, ale nelíbí se nám to,“ uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole.

„Možná je to proto, že jsme před časem zamítli investici 3,5 milionu korun do přestavby hasičské zbrojnice, ve které policie sídlí,“ míní první muž města.

Jeho domněnku policejní ředitel Josef Bačkovský nepřímo potvrdil v rozsáhlé tiskové zprávě o probíhajících procesech reorganizace, ale pod cokoli bližšího, mimo tiskové vyjádření, si nepřál být podepsán.

„O to, abychom u nás obvodní oddělení policie měli, se snažíme nejméně čtyři roky. Nechtěli jsme ho ale na úkor Polné.“
Viktor Wölfl, starosta Luk nad Jihlavou

Záměr přestěhovat policii se ale nelíbí místním obyvatelům. „Lepší je, když je policie v místě. Nechtěl bych, aby se odsud někam stěhovala,“ konstatoval polenský obyvatel David Anděl.

Za pravdu mu dala i starší paní, která si nepřála uvést své jméno. „Když tu policie nebude, bojím se, že přibude krádeží a podobně. Teď je tu relativně bezpečno a klid. Hlavně z těchto důvodů chci, aby u nás služebna zůstala,“ uvedla.

Zájem o přestěhování naopak přivítal starosta Luk Viktor Wölfl. „O to, abychom u nás obvodní oddělení policie měli, se snažíme nejméně čtyři roky. Nechtěli jsme ho ale na úkor Polné,“ podotkl Wölfl. „Policie tu v minulosti byla. V roce 1992 ji ale zrušili. Za navrácení do města bych byl samozřejmě rád a udělal bych vše pro to, abychom byli na její návrat náležitě připraveni,“ doplnil.

Vedení Polné se ale služebny nechce vzdát. „O této problematice jsem jednal i s hejtmanem a ředitele policie jsem pozval na další zasedání rady,“ poznamenal Skočdopole. „Shodou náhod jsem mluvil i se starostkou Brtnice, které naopak ředitel obvodního oddělení policie slíbil, že by tam měla vyrůst další policejní stanice,“ zmínil se starosta.

Podle nepotvrzených informací se změny skutečně mohou týkat zmiňované Brtnice a výhledově také Dobronína.