„Nezrekultivovaná část skládky se v současnosti pokrývá zeminou, aby se dále mohlo pokračovat na dalších pracích,“ uvedla mluvčí firmy Gabriela Pánková.

„Vlastník skládky už upravil stranu k silnici, takže nedochází k znečišťování okolí případnými úlety. Za poslední dobu jsem proto nezaznamenal od občanů žádnou stížnost,“ pochvaluje si starosta Vyskytné Vítězslav Vyvíjal. „Náš pracovník pravidelně skládku obchází a případné úlety sbírá,“ dodala Pánková.

Od začátku října je skládka odpadu u Vyskytné s kapacitou 142 tisíc metrů krychlových uzavřena. „Je to kvůli tomu, že je její kapacita už naplněna.

Jednáme ale o jejím rozšíření o 110 tisíc metrů krychlových. Odpady teď vozíme na jiná zařízení v regionu. Pokud se skládka rozšiřovat nebude, zrekultivujeme ji a odpady se budou odvážet jinam,“ řekla Pánková. „To se ale může nepříznivě projevit například ve zvýšení ceny za odvoz. Delší přejezdy vozů s odpadem pochopitelně narušují životní prostředí,“ upozorňuje.

Odpad na skládku se před jejím uzavřením vozil například z Pelhřimovska. Deset procent svozů také tvořil odpad z krajského města.