Jen na ztrátový provoz potřebuje ryze městský klub 2,5 milionu, zbytek pak má pomoci ve sportovní činnosti.

Příčin dluhu je podle náměstka primátora Radka Vovsíka víc. Dluh si Dukla tlačí před sebou dlouho a vždy koncem roku se přetáčel do ledna následujícího roku. Například tím, že se neplatily mzdy.

„Stůl bychom chtěli vyčistit a stav Dukly stabilizovat. Návrh ale zatím není projednaný v politických kruzích,“ připustil náměstek Vovsík (ODS).

 

Ligisté tápou

Dukla se potácí v dolních patrech tabulky v kategorii mužů ve druhé nejvyšší soutěži i v kategorii juniorů v extralize.

„Bez dotace bychom nemohli dále pokračovat ve vizi, kterou jsme si dali (postup do extraligy mužů – pozn. redakce). Nemohli bychom uvažovat o nákupech, výměnách hráčů, o změnách v kádru,“ uvedl jednatel Dukly Jan Zachrla. Peníze jsou podle něj třeba i na dopravu na zápasy.

O tom, zda dluh bude zalátán z městské kasy, rozhodne ale až sedmatřicítka jihlavských zastupitelů. A ta se sejde 18. prosince.

 

O dotaci se budou politici přít

„Kdysi se to řešilo půjčkami. Těch peněz je trošku moc na to, co Dukla hraje,“ poznamenal včera na dotaz Deníku komunista Pavel Kalabus.

„Na klubu o tom budeme ještě jednat. Dukla mně osobně ale připadá jako nekonečná díra na peníze. Úlohou města není dotovat profesionální sport,“ připomněl Vladimír Bílek z ODS.

„Je to náš klub, tak ho nelze nechat úplně padnout,“ poznamenal Jaroslav Huňáček, zastupitel za SNK–Evropské demokraty. Peníze do Dukly by ale měl podle něj vložit také konečně nějaký investor.

„Bylo by smutné, aby Dukla šla do konkurzu,“ pokrčil rameny Josef Sklenář ze Strany zelených. I podle něj by měli profesionály podporovat sponzoři. „Jako ve světě.“

Dukla letos dostala od města na činnost a úhradu energií 10,8 milionu korun. Od sponzorů získala tři miliony v hotovosti. Město jinak platí opravy v hale a novou rolbu.