Vendula Hegerová žije v Praze a živí se jako ilustrátorka dětských knížek a časopisů. K malování ji to však táhlo od dětství. „Už jako malá jsem chodila do výtvarky, i když člověk pozná až později, že se malování chce věnovat natrvalo,“ vypráví sympatická jednatřicetiletá blondýnka.

Poprvé však o této práci začala uvažovat až na střední umělecké škole grafické, kterou vystudovala v Jihlavě. „Dostala jsem nabídku na zakázku vyzdobit dětské oddělení jihlavské nemocnice a vzala jsem to,“ objasňuje Hegerová. „V Jihlavě jsem pak žila asi pět nebo šest let a pracovala jsem na grafické škole,“ dodává. Poté se dětská ilustrátorka přestěhovala za prací do Prahy.

Na svém kontě má řadu knížek jako Počítání samé hraní, Atlas světa pro děti s pejskem Alíkem, Myš Bláža na cestě za blahobytem, což bylo vydané také jako komiks, nebo nejnovější kuchařku pro děti s názvem Malí kuchaři. „Ilustruji také hodně časopis Sluníčko,“ uvedla Vendula Hegerová.

Inspiraci bere ilustrátorka hlavně u dětí, ale jak říká, dá se najít všude kolem. Jeden obrázek jí trvá asi šest hodin, nejdříve namaluje černé obrysy a pak v počítači vymaluje.

„Nejraději maluji zvířátka, moje nejoblíbenější je asi opička a pak taky myš Bláža,“ odhaluje usměvavá ilustrátorka.

Své obrázky prezentuje také v zahraničí, v Holandsku a Německu. Jednou se zúčastnila soutěže, ale ocenění nezískala. Jak sama říká, je pro ní důležitější, aby se knihy dobře prodávaly.

Do budoucna by si přála věnovat se stále své práci a také, aby se knížky, do kterých maluje, líbily dětem, pro které jsou určeny.