„Inventuru mi ředitel školy donesl v úterý v šest hodin večer, zrovna když jsem byl na odchodu z úřadu,“ uvedl starosta Beranova Miloš Musil.

„Momentálně se jí probíráme s paní účetní. Je v ní ale podle prvních zjištění spousta nepodložených likvidací,“ dodal.

 

Pracovali všichni

„Na inventuře se podíleli všichni zaměstnanci školy. Teď je odevzdaná a uvidíme, jestli bude v pořádku. Pokud ne, nedostatky se pokusíme odstranit v termínu, který nám obec zadá,“ řekl ředitel základní školy Vladimír Polodna. „Vždy jsme se snažili zadané termíny dodržet,“ tvrdí.

„Podklady, které škola dodala, prostudujeme. Výsledky se bude zabývat rada obce a následně zastupitelstvo.“
Miloš Musil, starosta Velkého Beranova

Tím si ale není jistý první muž obce. „Škola inventuru dodala až asi na šestnáctý pokus,“ stěžuje si Musil. „S vedením je velice špatná domluva,“ pokračuje starosta.

Nejdříve měla škola udělat inventuru ke konci školního roku. Poté byl termín prodloužen na září a později na konec října. Ani ten ale nebyl dodržen.

Škola slíbila potřebné podklady dodat do druhého listopadu. Nakonec ale obec inventuru obdržela až šestého listopadu večer.

„Všechny podklady, které nám škola dodala, prostudujeme a výsledky inventury se bude zabývat na svém dalším zasedání rada Velkého Beranova. Ta pak podklady připraví pro prosincové zastupitelstvo,“ slíbil první muž Velkého Beranova.

Ředitel je bez peněz

Problémy s vedením základní školy už v dřívější době donutily obec, aby řediteli odebrala na dobu neurčitou osobní ohodnocení.

Propuštěna byla také účetní základní školy. Na její místo od září nastoupila nová, ale původní jí ještě pomáhala podle informací Deníku s inventurou.

Uvažovalo se také o výměně vedení školy, ale podle dřívějšího vyjádření starosty nemá obec za ředitele vhodného nástupce. Podle neoficiálních informací se ale nedají personální změny do budoucna ve škole vyloučit.